З'їж білку – врятуй Британію
Вкуснятина: рецепты, советы, интересное

З'їж білку – врятуй Британію

16.10.07 21:05

Сіра білка

У одному з ресторанів британського графства Камбрія почали безкоштовно подавати млинці із запеченою більчатиною. Відвідувачам згодовують сірих білок – щоб зберегти популяцію слабкіших, але споконвічно англійських рудих білок.

М'ясо сірих білок вирішив використовувати шеф-кухар з ресторану при готелі Wild Boar Hotel, повідомила у вівторок газета The Daily Mail. Він завертає м'ясо білки в млинці і безкоштовно подає гостям.

Менеджер готелю Енді Лем повідомив журналістів, що сам він сірих білок покуштувати ще не встиг, тому сказати про смакові якості страви від першої особи не може. Проте, за його словами, відвідувачам ресторану дуже подобається страва з більчатиною. «Гості говорили, що на смак це м'ясо нагадує кролика», – сказав Лем.

Пухнастих звірів відловлюють прямо на 28 гектарах лісової території, що належить готелю. Менеджер відзначив, що сірих білок стало дуже багато, тоді як рудих майже не залишилося.

Товариство захисту рудих білок в Британії, яке з січня винищило вже понад 4,5 тис. сірих білок, також підтримало ідею використовувати їх як їжу. «Проблема в тому, що ми відловлюємо сірих білок, але не знаємо, що з ними робити далі», – сказав один з представників товариства. Він відзначив: «Сірих білок можна їсти, і немає причин, щоб цього не робити. Якщо кухарі розроблять хороші рецепти для приготування більчатини, білки почнуть з'являтися в меню ресторанів».

Представники проекту «Збережемо наших білок» також підтримали ідею, відзначивши, що після того, як білкам знайшли застосування, їх винищування стало більш «екологічною» справою.

Сірі білки були завезені до Британії з Північної Америки в XIX столітті, але з часом їх популяція стала виживати слабкіших рудих білок, повідомляє «Бі-бі-сі». Ще в 2006 році міністр з питань біологічної варіатівності Джим Найт заявляв, що необхідна «гуманна і точкова» боротьба з сірими білками. У свою чергу, європейська організація European Squirrel Initiative, яка виступає за захист рудих білок, говорила про необхідність розробки ефективніших заходів для контролю чисельності сірих білок.