Яйця смажте на асфальті
Вкуснятина: рецепты, советы, интересное

Яйця смажте на асфальті

14.07.10 17:45

Яєчня

У Фінляндії шеф-кухар ресторану приготував яєчню прямо на асфальті. Через постійну спеку дорожнє покриття було настільки розжарене, що розбите яйце миттєво перетворилося на апетитну яєчню.

У Скандинавії настала така спека, що температура повітря у землі досягає 50 градусів. Спека підштовхнула шеф-кухаря одного з фінських ресторанів Антті Вахтера на незвичайний експеримент, повідомляє фінська газета Iltasanomat: він спробував приготувати на розжареному дорожньому покритті яєчню. «Яйце запеклося на асфальті практично миттєво! – повідомив Вахтер. – Білок перестав бути рідким, а потім краї стали тверднути». Правда, шеф-кухар додав, що жовток так і залишився непропеченим. Але у результаті вийшла ідеальна яєчня. На думку кухаря, якщо спробувати смажити яйця на фользі, покладеній на асфальт, то їх можна подавати в ресторанах.

За словами Вахтера, при такій же температурі – 50 градусів – можна приготувати рибу з овочами. «Помістіть у фольгу овочі – порізану смужками моркву, цвітну капусту, додайте вершкового масла, трохи білого вина і покладіть рибне філе, – сказав шеф-кухар. – Загорніть щільно фольгу, щоб нічого не витікало. У духовці така страва готується 10 хвилин».

Експерименти з приготуванням їжі на розжарених сонцем поверхнях раніше проводили жителі США. У 2001 році у Вашингтоні температура повітря декілька діб досягала 40 градусів. Один з жителів міста зумів за декілька годин зажарити шматок м'яса на капоті свого автомобіля.