Картопля з амаранта
Вкуснятина: рецепты, советы, интересное

Картопля з амаранта

21.09.10 12:06

Картопля

Страви з картоплі будуть більш поживними і корисними. Про те, що в нових, генетично модифікованих сортах картоплі міститься на 60% більше білків, повідомляється в статті дослідників, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. Такі сорти особливо важливі для жителів бідних країн світу.

Згідно з проведеними польовими випробуванням, нові трансгенні сорти безпечні для вживання людиною, а різні їх модифікації можуть вирощуватися в семи різних типах кліматичних зон. При цьому трансгенні сорти в порівнянні із звичайними приносять і більший урожай.

Це перший значущий успіх зі створення нових трансгенних сортів рослин з підвищеною поживністю. Секрет успіху учених з групи Азіза Датти з Національного інституту дослідження геномів рослин — специфічна активація гена AmA1 у клітинах, які створюють тканини бульб.

Цей білок був вибраний ученими у зв'язку з тим, що він відповідає відразу декільком вимогам, що пред'являються медиками і дієтологами до трансгенних рослин. По-перше, він був виділений з їстівної зернової рослини — амаранта, що робить його безпечним для впровадження в інші рослини. Крім того AmA1 є дуже збалансованим білком з погляду різноманітності вхідних в його склад амінокислот, вміст яких навіть перевершує вимоги, що пред'являються до білкового змісту їжі Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Важливим досягненням команди генетиків є також помітне збільшення вмісту в бульбах трансгенної картоплі додаткових кількостей деяких важливих амінокислот.

«Картопля є важливою частиною раціону багатьох людей як в розвинених, так і в країнах, що розвиваються. Наше дослідження зробить продукти харчування і страви на основі картоплі більш поживними і корисними для здоров'я людини», — пишуть автори в своїй статті.

Зараз учені працюють над тим, щоб упровадити свою розробку в сільське господарство Індії.